Vosa, Radek Čížek 1948, a jak to vlastně začalo.

Když jsem si v roce 2010 na veletrhu Modelhobby prohlížel model Vosa, ze stavebnice  VEKA model, napadla mne myšlenka, jestli by takový model dokázali postavit i Ti, kteří v dnešní době tak bravurně dokáží krotit nejen kuličky EPP, ale i moderní lamináty a uhlíková vlákna. Dobrým spojencem pro moji myšlenku se stal kamarád Pavel, který mi pomohl „nakazit“ další kolegy. Pro ověření správnosti myšlenky, reálnosti navržených pravidel jsem postavil  před závěrem roku 2010 první model.  Po úspěšném záletu jsem se rozhodl vyzkoušet i variantu moderní, a to vybavenou elektromotorem. Zmíněné modely jsem považoval stále za prototypy, abych si mohl postavit další v řadě, se kterým létám pro modelářský adrenalin i naše soutěže.  V době stavby prototypů jsem neměl k dispozici fotoaparát, a fotky z mobilu nejsou žádný zázrak, proto jsou v přípravě náhradní. Není však nad dobré kamarády, hlavně když Vás chválí. Jinak nemohu reagovat na článek prezentovaný v časopise RC Modely 5/2011. Tímto děkuji Radimovi za zajímavý a vtipný článek, a za stres, který mi nadělil utajením článku v oblíbeném časopise. Ale asi to tak je, v celém znění ho naleznete zde, včetně plánku. 

Klikni zde, článek RCM 5/2011 →  

Plánek, podle kterého model Vosa stavěla většina kamarádů je na konci této stránky. Jedná se o model k běžnému létání, jehož tvar vychází z původní předlohy.

Aktualizace a doplnění příspěvku....

Smysl soutěží VosaCup je i ve společných setkáních a létání s ostatními modely a modeláři! Ten kdo to nepochopil, tak zde to má černé na bílém!

Vosa Team červen 2014 a všechno podstatné z "akčního Velkého Cupu 2014" zde: 

Aktivní Vosa Team 2013, červen  VosaTeam 2013  a zde je to nejdůležitější, Klikni pro zobrazení všech zážitků! co bylo k vidění na 3. až 7.soutěži, pořádané v rámci dovolené.

Vosa Team 2011, květen 

Vosa 2011, model 2    s tímto modelem létám v současné době, váha 230g

vnitřní uspořádání, stavba modelu 

Vosa 2010 prototyp   zálet modelu proběhl na sklonku roku

Vosa, verze s elektromotorem váha vzrostla o 100g, letová 345g

Další stroje Vosa Team... Bolkova Vosa, potaženo Mylarem, váha 200g

Radimova Vosa,   váha 250g (bez motorového pylonu)

Vosy útočí, v termice, Pavel a Aleš

Odjíždíme domů

 

Další k této tématice: výsledky soutěží Vosa,  článek v časopise RC Modely 5/2011

Plánek křídla k vytisknutí, 4 listy ve formátu A3 zde, plánek na trup a ocasní plochy k vytisknutí, 4 listy ve formátu A3 zde. První strana je zmenšenina, jak to má po slepení vypadat. Jednotlivé soubory mají velikost 4Mb.

Plánek křídla k vytisknutí, 7 listů ve formátu A4 zde, plánek na trup a ocasní plochy k vytisknutí, 7 listů ve formátu A4 zde. První strana je zmenšenina, jak to má po slepení vypadat. Jednotlivé soubory mají velikost 3Mb.

top - nahoru

[CNW:Counter] --1

Rudolf Brym, Brno. Založeno 2001

Přečtěte si podmínky Creative Commons License - non commercial

 

 

 

 

 

 

 

Úvod Počasí Předpověď   Fotogalerie  Vosa TeamTipy a TrikySoutěžeOdkazy