F O T O G A L E R I E

 

V rozsáhlé fotogalerii naleznete aktuální modelářské dění, které bylo zachyceno objektivem fotoaparátu, vzestupně seřazené. Modely, snímky z létání nebo dalších modelářských akcí, osobní letový hangár, kamarádi modeláři, případně jiné zajímavosti.                                                                                  Pokud se chcete podívat na moje modely, tak jsou zde!

 

2014    
       
 

DOVOLENÁ, červen 2014
Týden nezapomenutelných zážitků, skvělé počasí, a neustále s modely v letu. Pocit, že Vás Zážitková agentůra vyslala zdokonalit nejenom pilotní umění! Otevřete si samostatnou galerii snímků kliknutím na obrázek nalevo nebo ZDE!

       
 

Výběr z velmi akční série 3. Vosa Cupu 2014, který proběhl v rámci společné dovolené! Otevřete si samostatnou galerii snímků kliknutím na obrázek nalevo nebo ZDE!

     
       
2013    
  DOVOLENÁ, červen 2013
Zážitková agentura Nepravidelné létání připravila týden nezapomenutelných zážitků! Čtverečky na pupku se dělali úplně všem!
       
  Mini VosaCup, červen 2013
Výběr ze 3. až 7.soutěže, které se uskutečnily v rámci dovolené.
       
 
     
2012    
  DOVOLENÁ, červen 2012
Nové projekty, nové zkušenosti, odpočinek, a počasí jako vždy...  Prostě super! Něco málo fotek na připomenutí nejpovedenějších záběrů...
       
       
2011    
       
 

DOVOLENÁ, červen 2011
Dokonalý odpočinek, neskutečné zážitky, skvělé počasí, a další, to bývá dovolená. Byla samozřejmě i letos, něco na připomenutí v připojeném výběru nejpovedenějších záběrů...

výběr      
 

... a série z Vosa Cupu 4, který proběhl v rámci dovolené 2011

Vosa Cup 4    
       
2010    
 

Zimní náladovka s Vosou podle plánku R. Čížka jako PF 2011.  Další podrobnosti k tomuto modelu naleznete >>zde...

       
 

DOVOLENÁ, červen 2010
klidně by se dalo říct, že jsme volně navázali na předchozí ročníky, ale jsme zase bohatší o nové zážitky a zkušenosti... Výběr z více než 1400 fotek od 6-ti autorů.

piloti      
 
modely   co se jinam nevešlo a toto už vůbec ne.....
     
2009    
 

DOVOLENÁ, červen 2009
Nejkrásnější myšlenkou této modelářské dovolené bylo, že se jí zůčastnili pouze Ti, co nekazí pohodu, počasí tohoto vlhkého roku bylo podle objednávky (1*), a naše modely po týdením maratonu obstály bez ztráty kytičky, co více si přát .....

top - nahoru

2008    
 

Podzimní
 "Open race world's championship" se konal vzhledem k nepřízni počasí až na podzim. Úsměv nejlepšího je bez komentáře....

     
     
 

KRÁLÍKY, červen 2008
Tak jako opakování je matka moudrosti, opakování toho krásného musí přinést ještě hezčí...

připraveno      
 
akce   fouká, nevzdáváme se přestávka
 

Vzhledem k docela větrnému počasí jsme hodně času strávili na okolních svazích. Někdo to nevydržel, a zkoušel i takové na svahu netradiční stroje.

     

top - nahoru

2007    
       
 

KRÁLÍKY, září 2007
Po senzační dovolené v květnu nás všechny stále držela myšlenka na opakování, byť alespoň o víkendu. Proto koncem září jsme se opět    setkali.  Tentokrát  jsme  se  utkali  ve  vzdušném souboji  o  stuhu    s modely zhotovenými z EPP. 

JURY byla nekom-promisní a připravena      
 
i startér je připraven   o pomocníky nebyla nouze opravovalo se před soubojem
 
opravovalo se i po souboji   skoro všichni účastníci šrámům jsme nevyhnuli
       

top - nahoru

 

KRÁLÍKY, květen 2007
Po  předchozích  zkušenostech   bylo co nejdůrazněji zapracováno na organizaci setkání, a byl vyhlášen "Open race world's championship." A v tomto duchu se nesl celý týden. O napětí nebyla nouze, povedlo se i trochu šrámů, ale závěrečné zhodnocení znělo: tento ročník modelářské dovolené se obzvláště povedl. Posuďte sami...

každodenní trénink..    
 
poslední přípravy   modely v pohotovosti může být odstartováno...

 

jdeme na start

  takhe nebo takto

 

i tak

  v další fázi pomalu na přistání
 
další kolo   nahoru... ...a dolů
 
doletět na bod   tajemná signalizace → trochu dál od bodu pro přistání
 
tady bude potřeba žebřík, lano a hasiče   a v tomto případě je po diskusi a bez komentáře, jedem domů

_______________________________________________________________________________________________

  Leden 2007, mírná zima dovoluje první zálet nového stroje.   Pokud si pozorný čtenář všiml poznámky "konstruovalo" na dovolené v Králíkách 2006, tak zde začíná nová historie  řady       modelů královské kategorie F3x. Výsledek je na obrázku,        rozsáhlý popis v sekci  moje modely se připravuje.
     
       

top - nahoru

2006

   
     

 

  Modelářská pouť v Bošovicích!!!
Léto kulminovalo, naše sezóna snad ještě ne, přišel čas dožínek a poutí, tak jsme se i my sešli! Bylo krásné, že se povedlo uskutečnit dvě akce na jednom letišti současně, to jsem nezažil! Ale úspěšně a k všeobecné spokojenosti!
Více v odkazu kolegy Rujy, který byl s aktualizací webu rychlejší..
     

 

 

KRÁLÍKY 2006
Aneb 2.ročník modelářské dovolené. Po velmi pozitivním ohlasu z minulého roku nikdo nepochyboval o tomto setkání i v letošním roce, avšak k účasti se připojili i další s dorostem. Takže se zalétávalo, létalo, trénovalo, opravovalo i konstruovalo! V programu byl i modelářský výcvik, setkání s kolegy z RC klubu Brno a spousta veselých příhod... Škoda, že ten týden tak rychle utekl. Znovu jsme konstatovali, že   se to nedá popsat, že se to musí prožít....

     

Rascal Rc

 

Začátkem března jsem neodolal, a byl jsem vyzkoušet další model, který si připravuji pro nadcházející sezónu! Rascal Rc. Není v podstatě co zalétávat, jenom se s modelem "slétat"! Další foto v sekci "moje modely."

Rascal RC

   
     
 

Na modelářském plácku ve Slatině bylo na Nový rok celý den i přes nevlídné počasí živo!

Slatina 1.1.2006

   
     

top - nahoru

2005

 

 

kliknutím zvětšíte!
létání pod Králickým Sněžníkem

 

SPLNĚNÝ SEN ?
Velmi dlouhou dobu mne hlodala myšlenka  jaké by to mohlo být vyrazit s modely a kamarády zalétat si někam do hor. Rovněž jsem sledoval aktivity kolegů z RC klubu Brno osobně i prostřednictvím webu. Jejich činnost mne o správnosti mé myšlenky jenom utvrdila, a proto jsem vyzval nejbližší kamarády k podobným úvahám. Jediný pozitivně reagující byl kolega Jirka. Dohodli jsme se na termínu, jako místo realizace našeho záměru jsme zvolili Jeseníky, oblast Králického Sněžníku. Termín byl vybrán s ohledem na naše rodiny "mimo sezónu" poslední květnový týden. Díky našim tolerantním protějškům nám již nic nebránilo vyrazit, a zažít týden jen a jen modelářský, spojený s návštěvou kolegů na letišti v Jeseníku, navštívit výrobce modelů pana Gerasise, a zároveň se porozhlédnout i po okolí a vyzkoušet si turistickou zdatnost.
Místo komentáře nabízím několik snímků, a na závěr mikro reportáže konstatujeme - za rok zas a přidávám slova jednoho z kolegů z RC klubu Brno: To se nedá popsat, to se musí prožít....

 

kliknutím zvětšíte!
každý den na startu...

kliknutím zvětšíte!
...a v letu

kliknutím zvětšíte!
naše  nové letiště...

 
kliknutím zvětšíte!
... a nový kamarád s modely F3J
 
kliknutím zvětšíte!
Kamenáč, superkopec pro západní vítr
  kliknutím zvětšíte!
opevnění - tvrz Bouda
kliknutím zvětšíte!
o veselé zážitky nebyla nouze!!!
kliknutím zvětšíte!
turistika - vodopád pod Sněžníkem...
kliknutím zvětšíte!
uteklo to a my musíme domů.
     

velký vzor - kliknutím zvětšíte!
OK-0501

 

VELKÝ VZOR !
Stavěli jste někdy maketu, nebo alespoň polomaketu velkého letadla? A měli jste "velký vzor" před vlastním objektivem? Já ano!
V termínu 23.5. - 29.5.2005 bylo na letišti v Křižanově pořádáno mistrovství ČR v bezmotorovém létání. Přijel jsem se podívat na dolet 28.5., kdy se letěla úloha vzdálenost (3x100km) a fascinován úžasným divadlem probíhajícího dění jsem ani nestačil fotit! Ale "můj" vzor jsem si trochu málo nafotil... Samotný model popsán v sekci "moje modely."

velký vzor - kliknutím zvětšíte!
OK-0501

  na příletu - kliknutím zvětšíte!
úžasné divadlo přilétajících strojů...
na příletu - kliknutím zvětšíte!
vypouštějících přídavnou vodní zátěž....
měl jsem jako model - kliknutím zvětšíte!
Cirrus

velký vzor - kliknutím zvětšíte!
kokpit

  stojánka - kliknutím zvětšíte!
stroje po přistání

taky Ventus - kliknutím zvětšíte!
OK-0007
kliknutím zvětšíte!
a jeho kokpit..
     

top - nahoru

2004

 

 

 

Ukončit důstojně modelářskou sezónu se mi pro nedostatek času nepovedlo, alespoň mi bylo dopřáno úžasného zážitku vyhlídkového letu. Snímky z kabiny přes plexi nebyly kvalitní, alespoň s jedním se s Vámi podělím! 10.10.2004

Třebíč, centrum    
 
tímto jsem letěl...   start na poslední okruh!
     
 

Ve dnech 5. a 6. června se na letišti v Brně Medlánkách uskutečnil již 6. ročník setkání Mega-Cup. Bylo se na co dívat, kdo nepřišel, zaváhal! Reportáž najdete na stránkách kolegů z RC Modelklubu Brno, adresa je v zajímavých odkazech.

            
 

Květnový zálet modelu!                                                              Na vánoce 2003 mi Ježíšek "přinesl" pod stromeček díly na nový model s komponenty, jako zatahovací podvozek, brzdové štíty. Jenom to zkompletovat. Dalo to docela práci a vzalo dost času, detailů, které jsem vyráběl sám, je tam mnoho, některé nejsou doposud vyrobeny. Model byl připraven k záletu 3.5.2004, klouznul jsem ho v Medlánkách, snímky níže jsou ze svahu v Němčanech u Slavkova, 19.5.2004.  Ale je to brus.

A jaký že je to model?  Polomaketa Nimbus 4D, rozpětí 3970mm, délka 1320mm, letová váha v současnosti 2700g, plocha křídel 44,5dm/2.

 

    Vzhledem k jeho velikosti mám docela potíže s jeho transportem k létání !!  Další podrobnosti v sekci "moje modely."
     

  29.4.2004 jsem navštívil kamaráda Petra na jeho domovském kopci v Újezdě u Brna, je použitelný pro vítr vanoucí ze směru 130° až 200°,  v sekci svahy není uveden, špatně přístupný a mnoho překážek.

  Petr si pro letošní sezónu pořídil nový model P-13, z produkce Reichard.

  A tolik nám to foukalo...
     
  V dubnu jsem měl úkol vyleštit takovou nádhernou deltu. Pojmenoval jsem si ji pracovně Malý Concorde.
     
  V únoru jsem dokončoval kopyto na jedno nádherné letadlo, D.H. Vampire Mk.100,
  v současnosti již v sériové výrobě někam do německy hovořících zemí.....  detaily se zatím dotahují, ještě budu vyrábět maketovou kabinu, ale jak jsem se doslech, výborné letové vlastnosti. Co si pánové poručili, to jsem jim tam udělal (seřízení křídlo +0,5°). Pohon dmychadlo, rozpětí 1600mm.
     
  5.2.2004 Počasí se na nás v několika posledních dnech jakoby usmálo, a ukázalo se v teplotách 16° C, tak jsme toho využili a s kamarádem Laděm  jsme si zajeli odpoledne zalétat nad Pálavu. Vzhledem k docela příznivým podmínkám jsem na model Filip - termika posadil schránku s fotoaparátem a udělal několik snímků, které Vám chci ukázat!
 

Fotoaparát v modelu zachytil i kamarádův model Pilatus v letu...,  

v pozadí obec Dolní Dunajovice a horní Novomlýnská nádrž,

a největší dosažená výška s extrémně zatíženým modelem  toho dne.

     

top - nahoru

2003

   
  Rovněž letecky, ale na svahu Výrová, u Kojátek. 17.10.2003. Automatika fotoaparátu nastavena na co nejkratší čas, aby snímky byly dostatečně ostré. Zoom nastaven na hodnotu 2x. Postava dole, to je moje maličkost.
     
  Neodolal jsem a na model Filip jsem umístil fotoaparát. V místě těžiště modelu do samostatné schránky s ovládacím servem. Zatížení modelu vzrostlo z 0,9kg na 1,4kg a už to bylo docela znát na letových vlastnostech. Poprvé ve vzduchu s fotoaparátem na modelu. V Býkovicích 14.10.2003.
     
  Byl nalezen! Takhle to vypadá na modelářském hřbitově! Po devíti měsících byl nalezen v Pouzdřanské stepi Laďův Emil1 členem mysliveckého sdružení. Jen díky adrese uvedené uvnitř modelu se Laďovi vrátil zpět. Na snímku již není trup, zbyly pouze křídla a výškovka, téměř strávené přírodou. Model se nacházel asi 800m od místa startu, jenže v době havárie porost v těchto místech dosahoval výšky 1,5m a Laďa havárii tajil, hledal sám!
     
  22.7. jsme létali na Stolové hoře, Pálavské Vrchy. Byli tam i kolegové z Uherského Hradiště, D2.
     
  Po zásadní opravě (o 30 cm jsem zmenšil rozpětí) poprvé na svahu s Filipem, verze termika. 3.7.2003 v Pouzdřanech.

 

   
  Začátek sezóny 2003. Autor těchto stránek (vlevo) s kamarádem Laďěm a jeho ještě nelétaným Pilatusem, na zemi Laďův Emil 2.

 

   

top - nahoru

[CNW:Counter] --1

Rudolf Brym, Brno. Založeno 2001

Přečtěte si podmínky Creative Commons License - non commercial

 

 

 

 

 

 

 

ÚvodPočasí Předpověď   Fotogalerie  Vosa TeamTipy a TrikySoutěžeOdkazy