BRNO

To důležité na úvod!  Celé Brno se nachází v obvodu letiště Tuřany, jedná se o prostor CTR, a veškeré činnosti ve vzdušném prostoru v  tomto prostoru tedy musí být s vědomím řídící věže! Z toho vyplývá, že nemůžete létat výš, než 100m nad terénem. Respektujte všechna platná nařízení a vyhlášky! V opačném případě se vystavujete nebezpečí, že dojede během chvilky Policie ČR a budete předáni do správního řízení, kde hrozí likvidační sankce! Stává se to docela často.

Letiště Medlánky

Dříve nejznámější, rovněž i nejpoužívanější brněnskou plochou bývalo letiště v Medlánkách. Modelářskou plochu udržoval  RC Model klub Brno. Od roku 2009 je celý areál ve správě AK Brno Medlánky, vjezd do areálu je pouze na zvláštní povolení pro vybrané a stanovené hosty. ZDE je převzatý text o stavu na jaře 2010. Dříve místo konání soutěží Mega - Cup, soutěží RC maket a dalších. Jen málokterý modelář i z dalekého okolí zde nebyl. Bývala zde udržovaná asfaltová plocha, udržované travnaté plochy, nízce sečené. KANÁLOVÝ ROŠT  pro snadný přehled použitých modelářských kanálů přítomnými modeláři. mapka A jaký je stav v r.2012, zprávu mám zprostředkovanou: platí stále, co je výše uvedeno, závora, ale létá se. Jedná se o modelářsky využívanou plochu, s klidem píši v centru města. O víkendech je provoz docela hustý, doplněný rodinami s dětmi, výletníky i pejskaři. Do budoucna je do této lokality plánovaná zástavba rozrůstajícího se města.


 

Dodatek pro ty, kdo chtějí vědět víc! V blízkém okolí Brna je několik soukromých modelářských letišť, obvykle na soukromých pozemcích. Užívání není zakázáno, ale platí se uživatelský poplatek. Byl jsem doposud vždy upozorněn, že správci plochy nemají zájem o prezentaci na webu, proto se omlouvám, ale respektuji jejich přání...!!!(Babice n/S, Rajhrad)  Rovněž pro ucelenou informaci: Ti, kdo se koníčku leteckého modelářství věnují intenzívně, se z větší části přesunuli na tato a podobná letiště v okolí Brna. Za zmínku stojí uvést letiště v Budkovicích, odkaz zde.

 

    top - nahoru

 --1

Rudolf Brym, Brno. Založeno 2001

Přečtěte si podmínky Creative Commons License - non commercial

 

 

 

 

 

 

 

Úvod Počasí Předpověď Letiště SvahyFotogalerie  Vosa TeamTipy a TrikySoutěžeBazárekOdkazy